Bilard na zdrowie! Poznaj ciekawostki i fakty na temat gry oraz jej wpływ na zdrowie

Gra w bilard stale zyskuje na swojej popularności i atrakcyjności. To rozrywka idealnie sprawdzająca się na wszelkich spotkaniach towarzyskich, imprezach okolicznościowych, a nawet przy zwykłej potyczce z przyjacielem. Niewątpliwie, gra w bilarda to świetna alternatywa spędzania aktywnego czasu w gronie znajomych. Podstawowe zasady gry nie są nikomu obce, ponieważ stoły bilardowe znajdują się w większości klubach, restauracjach czy galeriach gry i zabawy. Warto jednak zwrócić uwagę na korzyści wynikające z bilarda. Wiedziałeś o tym, że to idealna gra na pobudzenie koncentracji? Oto najważniejsze ciekawostki i fakty gry w bilard korzystne dla naszego zdrowia i funkcjonowania. 

Korzyści dla zdrowia wynikające z gry w bilarda

Bilard ćwiczony często i w miarę możliwości regularnie, może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze skupienie w życiu codziennym. Na podstawie wielu badań można stwierdzić, że gra w bilarda bardzo korzystnie wpływa na pobudzenie naszej koncentracji oraz kumulacji najpotrzebniejszych informacji w szkole czy w pracy. Dlaczego tak się dzieje? Gra w bilarda polega na wykonywaniu skomplikowanych czynności przez dłuższy czas, co wymaga użycia siły psychicznej w dużym stopniu. Oprócz umysłowych korzyści gra w bilard wspomaga u graczy precyzję ruchu, co również jest korzystne w codziennym funkcjonowaniu w pracy. 

Ciekawostki na temat bilarda, które zachęcą każdego do gry

Jak już wiemy, bilard to gra ucząca koncentracji oraz wspomaga w dużym stopniu nasze funkcjonowanie w życiu codziennym. Reprezentanci gry w bilarda mają na swoim koncie wiele sukcesów, którymi zdecydowanie mogą się pochwalić. Bogdan Wołkowski kilkakrotnie w trikach bilardowych wygrał Mistrzostwo Świata, natomiast znany gracz Karol Skowerski w 2002 roku zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów. Rok później dwaj gracze Łopotko i Śniegocki powtórzyli sukces Skowerskiego. Biorąc pod uwagę najważniejsze osiągnięcia polskich graczy, w rezultacie wychodzi, że Polacy zdobyli 11 medali na Mistrzostwach Europy Seniorów oraz aż 69 medali na Mistrzostwach Europy Juniorów!