carlo-biado

Zanim został mistrzem bilardowym, Carlo Biado był kelnerem od herbatki

Carlo Biado jest obecnie jednym z najlepszych bilardzistów na świecie. Jednak nigdy nie zapomniał, jak wyglądały jego początki. Nowo upieczony mistrz US Open wspominał czasy, kiedy pracował jako kelner od herbatki w Villamor, a także jako caddie, aby móc sfinansować swoją edukację.

Biado w wieku zaledwie 13 lat pracował już w wojskowym środowisku. W tamtym czasie przez chwilę służył jako zwykły caddie gracza taekwondo, który potem rozpoczął karierę aktorską. Zanim przeszedł do kariery aktorskiej, Del Rosario zdobył brązowe medale na Mistrzostwach Świata w Taekwondo 1985 i Igrzyskach Azjatyckich w 1986 roku w Seulu. Obecnie jest kongresmenem reprezentującym pierwszą dzielnicę Makati.

Mimo spędzania dużej ilości czasu na polach golfowych, Biado nigdy nie traktował golfa poważnie. Zamiast tego przyciągnął go inny mecz rozgrywany w jednym z pokoi w klubie Villamor. I dzięki temu piastuje dzisiaj tak wysoką pozycję w stołowym świecie kija i bili, dominując w bilardowych turniejach.

Jeden z najlepszych bilardzistów w historii

Od zabierania do domu niewielkich napiwków, które zarabiał jako kelner od herbatki i caddie, Biado przebył długą drogę, stając się jednym z najlepszych mistrzów kija bilardowego wszechczasów. Duma Rosario, La Union zdobyła dwa złote medale na Igrzyskach Azji Południowo-Wschodniej i podniosła trofeum w Mistrzostwach Świata w 9 bil w 2017.

Jego zwycięstwo w US Open, warte okrągłych 50 000 $, uczyniło z Carlo Biado drugiego Filipińczyka, który zdobył mistrzostwo na bilardowym stole – zaraz po zwycięstwie wielkiego Efrena „Bata” Reyesa.