najlepsze-bilardzistki

Najlepsze bilardzistki na świecie

Z reguły bilard uważany jest za męski sport. Jednakże takie twierdzenie nie może być dalsze od prawdy. Jeśli szukamy najlepszych na świecie graczy w bilarda, możemy natknąć się na niejedną kobietę, która jest w stanie poradzić sobie z najlepszymi zawodnikami płci męskiej.

Poniżej przedstawiamy jedne z najwybitniejszych bilardzistek na naszej planecie.

Jeanette Lee

Jeanette Lee jest zawodową amerykańską bilardzistką. Jej przyjaciele ochrzcili ją przydomkiem „Czarna Wdowa”. A to dlatego, że podczas gry w bilard Jeanette Lee przybiera zupełnie nowe oblicze. Przestaje być słodką i spokojną osóbką, zmieniając się w bezwzględną maszynę bilardową, która nie przejawia litości w irytowaniu swoich rywali.

Jeanette rozpoczęła swoją przygodę z bilardem w 1989 roku, a w latach 90-tych stała się numerem 1 w światowym rankingu graczy w bilard. Należy zauważyć, że została wyróżniona „Women’s Professional Billiard Association” (WPBA), jako wybitna sportsmenka 1998 roku.

Jennifer Barretta

Jennifer Barretta pochodzi z bardzo konkurencyjnej rodziny. I od dnia, gdy tylko złapała za pierwszy kij, doskonale wiedziała, że czeka ją pasmo bilardowych sukcesów. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek i jednym z 10 najlepszych graczy w bilard w historii tego sportu.

Dzięki poświęconemu trudowi i latach treningu udało jej się zdobyć tytuł „gracza roku” w Chesapeake Area Tour. A to z kolei zapewniło jej udział we wszystkich profesjonalnych imprezach od 2003 roku.

Pan Xiaoting

Pan Xiaoting jest pierwszą profesjonalną bilardzistką z Chin, która grała na pełny etat podczas kobiecej trasy WPBA. Zwycięzcę WPA 2007 ogłoszono w Taoyuan na Tajwanie. Obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych zawodniczek nie tylko w Azji, ale i na całym świecie. I za każdym razem przyciąga na turnieje bilardowe liczną widownię.

Ta niezłomna bilardzistka przyjaźni się, a jednocześnie rywalizuje, z innym kobiecym talentem w tej dyscyplinie, również pochodzącym z Azji. Mowa oczywiście o słynnej Kim Ga-young.

Allison Fisher

Allison Fisher urodziła się 24 lutego 1968 roku w Anglii. Ta wspaniała profesjonalistka jest ekspertem zarówno od bilarda, jak i snookera. Dorastała w Peacehaven w Sussex, a w krainę bilarda zanurzyła się już w wieku 7 lat.

Pierwszy tytuł w tej dyscyplinie sportu zdobyła, mając zaledwie 17 lat. Obecnie ma na swoim koncie łącznie ponad 80 tytułów krajowych i 11 tytułów światowych. Bez wątpienia jest to weteranka zielonego stołu.

Shanelle Loraine

Shanelle Loraine zaczęła grać w bilard w 2000 roku i przez 4 lata stanowiła część oficjalnej drużyny University of Central Florida. Trenowała w Orlando u światowej klasy gracza Charliego Williamsa i Seniora Tour Pro Wayne’a Catledge’a.

Na uwagę zasługuje jej trening ze znanym mistrzem świata Semith Sayginer (Turcja). Jest to jedna z tych zawodniczek, z którą cała społeczność bilardowa liczy się najbardziej.

Właśnie przedstawiliśmy jedne z najwybitniejszych zawodniczek w świecie bilarda. Warto tu też zaznaczyć, że w tym sporcie jest znacznie więcej wybitnych bilardzistek, które mogą stanowić ogromne zagrożenie dla męskiej części kija i bili.