Mistrzostwa Świata – najważniejsza impreza

Najważniejszy turniej rankingowy to Mistrzostwa Świata. Co ciekawe, Mistrzostwa Świata w Snookerze odbywają się co roku. Kiedy spojrzy się na inne dyscypliny, można wysnuć wniosek, zgodnie z którym nie jest to częsta sytuacja.

Historia Mistrzostw Świata

Historia Mistrzostw Świata jest bardzo bogata, ponieważ sięga 1926 roku. Warto jednak podkreślić, że pierwszego Mistrza Świata poznaliśmy w 1927 roku.

Rywalizacja rozpoczęła się w listopadzie 1926 roku, natomiast koniec przypadł dopiero na maj 1927. Jakby tego było mało, w zawodach mieliśmy zaledwie 9 spotkań (9 to także liczba uczestników imprezy).

Pierwszym Mistrzem Świata został Joe Davis. Zawodnik ten ma na swoim koncie rezultat, który pewnie nigdy nie zostanie powtórzony – Joe Davis zdobywał tytuł 15 razy z rzędu! Trzeba też dodać, że tytuł stracił dopiero w 1947 roku. Fakt ten miał związek, z tym że w latach 1941-45 nie wyłaniano najlepszego zawodnika globu. Istotne jest też to, że w 1947 roku nie było mowy o obronie tytułu – ostatnie Mistrzostwa Świata Davisa to rok 1946. Anglik zdobywał tytuł podczas każdego startu!

W snookerze można usłyszeć o erze nowoczesnej. Erę nowoczesną liczy się od 1969 roku, w tym roku zmieniono zasady rozgrywania turniejów – wprowadzono system pucharowy. W erze nowoczesnej najwięcej tytułów ma na swoim koncie Stephen Hendry – 7. Niewykluczone jednak, że w przyszłości sytuacja ulegnie zmianie, wszak 6 zwycięstw ma Ronnie O’Sullivan. Warte też wiedzieć, że od 1977 roku miejsce rozgrywania Mistrzostw Świata jest niezmienne – Crucible Theatre w Sheffield.