bilard-w-domu

Top 5 domowych stołów bilardowych

Jeśli bez stołu bilardowego Twój pokój gier nie jest kompletny, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem. Przedstawiamy w nim najlepsze stoły bilardowe, jakie dostępne są na dzisiejszym rynku.

Augusta od Hathaway Games

Dla graczy, których gust przychyla się w stronę bogato zdobionych stołów bilardowych w tradycyjnym stylu, Hathaway Augusta będzie doskonałym rozwiązaniem. Stół nie tylko ładnie wygląda. Został również stworzony z myślą o poważnych graczach. Wyposażony jest w szyny z litego klonu, gumowe poduszki w stylu turniejowym i kieszenie, które wpadają do nóg z wbudowanymi niwelatorami.

Blat stołu zrobiony jest z MDF, zapewniając płaską i stabilną powierzchnię, pokrytą mieszanką wełny i nylonu. Największym minusem tego cacka jest wysyłka towaru. Do kilku nabywców produkt dotarł uszkodzony. Na szczęście nikt nie zgłosił problemu, że zakupiona przesyłka nigdy nie dotarła.

Należy też pamiętać, że produkt wymaga pełnego montażu, który nie jest wliczony w cenę.

Fairmont od Hathaway Games

Jeśli szukamy stołu do mieszkania, małego pokoju gier lub biura, warto rozważyć przenośny stół od Hathaway Games. Dzięki wytrzymałym, stalowym nogom, które można łatwo złożyć do przechowywania i transportu, stół jest także dobrą opcją na rodzinne wakacje.

Torba transportowa ułatwia przenoszenie i przechowywanie stołu. Natomiast zestaw zawiera także dwa kije bilardowe, kredę, szczotkę stołową i trójkąt do zawieszania. Niektórzy użytkownicy przyznają, że stół się nieco odkształcił, gdy był używany na zewnątrz. Jednak trzeba zaznaczyć, że nie jest to stół do gry na podwórku.

Barrington Billiard od Barrington

Stoły o wysokości siedmiu stóp są świetne dla osób mieszkających na mniejszych przestrzeniach, które chcą pełnowymiarowego stołu bilardowego, ale mają zbyt mało miejsca. I pomimo że ten stół jest nieco mniejszy, jego jakość może konkurować z najlepszymi ma rynku.

Nogi z pełnego panelu są trwałe i stabilne, a do tego zwieńczone dwustronnym laminatem. Wierzch pokryty jest aksamitnym filcem, dzięki czemu bile toczą się równomiernie. Zestaw zawiera również stojak na kije, dwa kije, bile, trójkąt, kredę i szczotkę stołową.

I chociaż Barrington nie jest tak ciężki, jak inne stoły, w dalszym ciągu waży ponad 100 kg.  Dlatego prawdopodobnie przyda się pomoc przy rozładunku i montażu.

Rio Grande od Playcraft

Ten stół bilardowy łączy w sobie rustykalny styl z najwyższej klasy kunsztem. Trzyczęściowy blat wykonano z trzech kawałków płyty łupkowej o grubości 2,5 cm. Każdy z tych kawałków jest szlifowany.

Z kolei wbudowany osprzęt poziomujący umożliwia instalatorom uzyskanie idealnie równej powierzchni. Można też dostosować stół do wystroju wnętrza własnego pokoju bilardowego, ponieważ udostępnia 25 kolorów tkaniny do wyboru.

Rio Grande jest jednym z najdroższych i najcięższych na rynku. Plusem jest również fakt, że nie wymaga profesjonalnej instalacji.

Maverick od American Legend

Stoły bilardowe mają różne ceny, które zwykle wahają się w przedziale 5-25 tysięcy złotych. Tak więc może być trudno znaleźć taki stół, który będzie pasował do mniejszego budżetu. Na szczęście jest Maverick – ze swoją przystępną ceną oscylującą w granicach 5 tysięcy złotych.

Dodatkowo do stołu dołączona jest szczotka stołowa, kije i kreda. Powierzchnia do gry oraz rama zostały wykonane z drewna. Jest to zaleta, ponieważ dzięki temu stół nie jest tak ciężki.

I pomimo że wyprodukowano go z tańszych materiałów, takich jak filc, wciąż uzyskuje bardzo dobre opinie użytkowników i ekspertów.