najlepsi-bilardzisci

Najlepsi bilardziści na świecie

Wielu graczy marzy, aby zmierzyć się ze swoimi idolami przy zielonym stole i osiągnąć takie same sukcesy jak oni. Niestety większość z nas może tylko oglądać, jak grają najwięksi mistrzowie bilarda i uczyć się od nich, śledząc ich poczynania przy stołach na całym świecie. Każdy fan bilarda ma swoich ulubionych graczy, dlatego postanowiliśmy wymienić najlepszych bilardzistów w historii.

5- Alex Pagulayan

„Lion” urodził się na Filipinach, ale dorastał w Kanadzie. To kolejny charyzmatyczny i dobroduszny gracz. Jest zawsze uśmiechnięty i lubi żartować, zarówno przy stole, jak i poza nim. A to, że traktuje grę bardziej na luzie, nie powstrzymało go od wygrywania ważnych turniejów, takich jak WPA World 9 Ball Championship, Derby City Classic, czy US Open 9 Ball Championship.

4- Darren Appleton

Darren „Dynamit” Appleton charakteryzuje się bezpiecznym podejściem przekazywanym przy każdym strzale. Ponadto posiada niesamowitą umiejętność przesuwania białej bili tam, gdzie ma na to ochotę. Zaczął grać w Blackball, a następnie przeniósł się do American Pool. Zdobywał indywidualne tytuły, takie jak World Pool Masters w 2009, US Open 9 Ball Championship w 2010, oraz Mosconi Cup i World Cup of Pool 2014. W 2015 został mistrzem World Pool Championship w Chinach.

3- Shane Van Boening

„The South Dakota Kid” jest prawdopodobnie najlepszym graczem w Stanach Zjednoczonych i jednym z najlepszych graczy w rozbijaniu. Są co najmniej dwa aspekty, które odróżniają go od większości profesjonalnych graczy – gra rękawicą i zawsze używa zamkniętego mostka. Jest siedmiokrotnym mistrzem US Open (9 ball, 10 ball, One Pocket). W 2014 roku zdobył swój pierwszy poważny tytuł poza Stanami Zjednoczonymi – World Pool Masters.

2- Niels Feijen

Holenderski „Terminator” szaleje przy stołach w Europie i w wielu krajach poza Starym Kontynentem. Jego opanowane i bezpieczne podejście to jego największe zalety. Dzięki nim kilkukrotnie został mistrzem Europy, a także mistrzem World Pool Masters w 2013 i mistrzem World 9 ball w 2014.

1- Efren Reyes

Filipińczyk jest jednym z najlepszych graczy bilardowych wszechczasów ze względu na swój pozytywny nastrój, unikalny styl i ogromne sukcesy. W swojej karierze zdobył ponad 70 międzynarodowych tytułów. Efren 'Bata’ Reyes jest wzorem do naśladowania dla licznych bilardzistów. I pomimo że jest już po 60-tce, nadal rywalizuje w prestiżowych turniejach.