bilard-na-pieniadze

Jak grać w bilard na pieniądze

Bilard i hazard mogą pochwalić się długimi latami wspólnej historii. Gra w bilard na pieniądze jest dość prosta: gracze ustalają między sobą kilka szczegółów dotyczących zasad gry i wysokość stawki, za którą zamierzają grać. A na koniec zwycięzca zgarnia wszystko. Jeżeli chcecie dowiedzieć się kilku niezbędnych informacji o grze w bilarda na pieniądze, poniżej zamieszczamy kilka wartościowych wskazówek.

Wybór przeciwnika

Wybór przeciwnika ma kolosalne znaczenie. Nie należy grać z kimś, kto jest od nas lepszy, a nawet nam równy. Oczywiście najlepiej wybrać kogoś, kogo możemy pokonać z dużą przewagą.

Należy upewnić się, iż jesteśmy w 100% pewni, że możemy pokonać tę osobę nawet w nasze słabsze dni. Trzeba pamiętać, że robimy to, aby zarabiać pieniądze. Dlatego lepiej nie decydować się na grę z kimś, kogo możemy pokonać tylko wtedy, gdy dopisuje nam dobra passa.

Omijanie większych grup graczy i podejrzanych typów

Nie powinniśmy palić za sobą mostów ani szukać niepotrzebnych kłopotów. Prawdopodobnie wielu z nas odwiedza ulubione bary, gdzie zdążyliśmy się już zaprzyjaźnić z innymi graczami i personelem. Nie ma więc sensu rujnować tego dla szybkiej forsy i zachowajmy bilardową klasę. Jeśli znamy takie osoby, powinniśmy zawsze pilnować, aby po grze z nami czuły się zrelaksowane i nie żywiły do nas urazy.

Dobrym pomysłem jest też omijanie graczy w grupie przyjaciół. W przeciwnym razie możemy poczuć się dość nieswojo, jeśli będziemy grać w pojedynkę, podczas gdy przeciwnik będzie miał za sobą tabun znajomych. Innym wyjściem jest przyprowadzenie własnych znajomych. Tym sposobem będziemy mieć w naszym narożniku kogoś, kto nas będzie wspierać.

Ustalenie wysokości zakładu

Nigdy nie powinniśmy stawiać na szalę wszystkich pieniędzy, jakie mamy w kieszeni. Część z nich możemy potrzebować na wypadek przegranej i chęci rewanżu. Dlatego zawsze powinniśmy kalkulować koszty gry.

Ważną zasadą jest również niestawianie dużej sumy pieniędzy w przypadku gracza, którego co dopiero poznaliśmy. Jeśli nagle pojawi się osoba i powie, że chce z nami zagrać o 1000 PLN, powinniśmy jej od razu odmówić, bo nie wiemy jeszcze, jak dobry jest ten gracz. W takim przypadku warto rozpocząć od niższego zakładu albo najpierw wypytać zaufane osoby, jakim stopniem umiejętności dysponuje nasz potencjalny przeciwnik.

Ustalenie zasad

Zasady rozgrywki należy ustalać, zanim jeszcze przyjmiemy zakład i rozpoczniemy grę. A to dlatego, że najbardziej irytującą rzeczą jest później kłócenie się o to, na jakich tak naprawdę gramy zasadach. Warto ustalić je z góry, aby uniknąć przykrych niespodzianek.