billiards

Jak grać w 8 Ball Pool na urządzenia mobilne

8 Ball Pool to prawdziwy klasyk App Store, wydany na iOS w czerwcu 2011 roku. Gra ta do dzisiaj cieszy się dużą popularnością. Podczas rozgrywki pracujemy nad wbiciem wszystkich bil, zanim zrobi to druga osoba, rywalizując z przeciwnikami z całego świata. Ażeby utrzymać przewagę, będą potrzebne strategie i umiejętności. Z tego względu przygotowaliśmy pięć wskazówek, które pomogą Wam w przejściu od nowicjusza do rekina bilardowego!

Wykorzystać pełną moc kija podczas pierwszego strzału

Gra w bilard rozpoczyna się od rozbicia – uderzenia białą bilą, która rozbija inne bile. Jeśli jesteśmy graczem rozbijającym, powinniśmy posłać do kieszeni jak najwięcej bil, aby uzyskać znaczną przewagę na resztę rundy. Umieszczamy bilę w preferowanej pozycji (biała linia na szczycie stołu), a następnie odciągamy wskaźnik kija po lewej stronie ekranu tak daleko, jak to możliwe, aby uzyskać mocny strzał.

Włączyć wibracje

Nie marnujmy naszego strzału! Kiedy nadejdzie nasza kolej, zegar ograniczy czas, w którym musimy podjąć decyzję. Zmarnowanie tej okazji może dać przeciwnikowi przewagę. Włączenie wibracji przypomni nam, kiedy nadszedł czas na grę. Żeby włączyć wibracje, dotykamy ikony koła zębatego na głównym ekranie gry i przewijamy w dół – do opcji gry.

Planować z wyprzedzeniem

W bilardzie chodzi o strategię, a nie przypadek. Kiedy już zdecydujemy, czy musimy grać całymi, czy połówkami (jeden z dwóch rodzajów bil), to musimy zacząć myśleć z wyprzedzeniem. Jeśli nie możemy od razu wbić bili, ustawmy je blisko kieszeni, aby uzyskać następną szansę. I dopilnujmy, że nie gramy na korzyść przeciwnika, ustawiając białą bilę pod korzystnym dla niego kątem.

Sprawdź też najlepsze gry bilardowe na Wii.

Diamenty do ustawiania strzałów

Znaczniki wzdłuż krawędzi stołu bilardowego nazywane są diamentami. Są to punkty odniesienia, które pomagają ustawić kąt strzału i obliczyć trajektorię bili z niezwykłą dokładnością. Jeśli gramy z tymi znacznikami, nasza bila będzie podróżować od jednego diamentu do drugiego, wspierając nas w wykonywaniu wszystkich czynności – od prostego sposobu wbicia bili do bardziej złożonych kombinacji.

Topspin i backspin do kierowania bilą

Ażeby utrudnić grę przeciwnikowi, a także przygotować własną strategię, sprytnie wykorzystajmy funkcję Spin. Dotknijmy białej bili w prawym górnym rogu ekranu i ustawmy czerwony znacznik. Jeśli jest na górze, gotowy do wykonania topspinu, coś takiego sprawi, że biała bila będzie podążać za tą bilą, w którą uderza. A jeśli jest na dole, gotowy do wykonania backspinu, wówczas bila potoczy się w przeciwnym kierunku. Dostosujmy też moc, aby bawić się siłą rotacji. I upewnijmy się, że celujemy całkowicie prosto, aby nie zepsuć wyniku.

A jeżeli potrzebujesz pomocy w instalowaniu gier mobilnych, kliknij https://gameclash.pl/jak-instalowac-gry-mobilne/.