bilard-wii

Najlepsze gry bilardowe na Nintendo Wii

Nintendo Wii oferuje kilka pozycji bilardowych, dzięki którym możemy przenieść się w wirtualny świat zielonego stołu i kolorowych bili. Sprawdźmy zatem, jakie gry bilardowe na Nintendo Wii możemy przetestować w pojedynkę i z innymi graczami.

Tournament Pool Wii

Jeżeli szukamy profesjonalnej rozgrywki bilardowej i chcemy rywalizować na wysokim poziomie, definitywnie powinniśmy spojrzeć na ten tytuł. Tournament Pool Wii otwiera przed graczem progi do fantastycznej sali bilardowej, gdzie strona wizualna dorównuje wciągającej rywalizacji.

Można śmiało powiedzieć, że Tournament Pool Wii to najbardziej oszałamiająca graficznie gra bilardowa na Nintendo Wii, jaka dostępna jest na dzisiejszym rynku. Gra zapewnia bardzo żywiołowy świat bilarda, dekorując go w zachwycające wizualizacje i animacje.

W grze będziemy mieć możliwość przetestowania naszych możliwości z najlepszymi przeciwnikami. Natomiast rozmaite tryby pozwolą nam zanurzyć się w świecie profesjonalnych graczy, gdzie potyczki na zielonym stole nierzadko toczą się o bardzo wysokie stawki.

Pool Hall Pro

Dla tych, którzy byli rozczarowani brakiem opcji bilardowych na Wii Play, Pool Hall Pro oferuje mnóstwo możliwości. Dostępny jest tutaj tryb kariery, który pozwala nam na udział w turniejach i tryb zręcznościowy, w którym stajemy do rozgrywki z szeregiem różnych rywali. Jest także tryb exhibiton i tryb wieloosobowy.

Dostępne gry to U.S. 8-ball, UK 8-ball, 6-ball, 9-ball, 10-ball, 15-ball, Snooker, 6-ball Snooker, 10-ball Snooker oraz podstawowe rozgrywki bilardowe. Jest to świetna odmiana dla osób zaznajomionych z bilardem i znakomity sposób dla nowicjuszy na poznanie zasad wszystkich powyższych rozgrywek.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to przyzwoita gra; ma wiele pozytywnych cech i mnóstwo opcji. I pomimo że ma też swoje wady, nie psują one zbytnio całego doświadczenia. I być może bilard wirtualny nie jest tak znakomity jak rozgrywka na prawdziwym stole, a przyszłe gry bilardowe pewnie ulepszą rozgrywkę cyfrową. Jednak, jak na razie, Pool Hall Pro oferuje całkiem przyjemną zabawę za rozsądną cenę.

Gierka ma również kilka minusów. Na przykład, jeśli uderzymy w bilę, kamera może być dość chwiejna, próbując śledzić akcję. Do tego podczas gry rozbrzmiewa pozbawiona życia muzyka blues-rockowa. I pomimo że możemy dostosować swoją postać i jej chawirę, pozostałe postacie nie wykazują tutaj zbyt bogatej osobowości.

Wszystkie bary i pokoje bilardowe wyglądają na nieco sterylne. A trzeba mieć na uwadze, że większość graczy uwielbia grę w bilarda w rytm dynamicznej muzyki rockowej, z przyjaciółmi, zimnym piwkiem i dymkiem z papieroska. Dlatego szkoda, że tak dobrze wykonana gra ​​nie potrafi zapewnić takiej atmosfery.

Pool Party – Nintendo Wii

W tej grze możemy skorzystać z trybu dla jednego gracza albo trybu wieloosobowego, używając do tego kontrolerów bezprzewodowych Nintendo Wii. Gra tworzy kompletne środowisko dźwiękowe, co sprawia, że gracze bardzo szybko zanurzają się w rozgrywce i motywują się do dalszych zmagań ze swoimi rywalami.

W Pool Party znajdziemy aż 13 różnych trybów rozgrywki, której możemy doświadczać w 10 różnych salach i na różnych stołach. Mamy też okazję wybrać swój ulubiony kij bilardowy, a także zestaw bili.

Jest to wspaniała rozgrywka 3D, okraszona fotorealistyczną grafiką. Ponadto, włączają się również powtórki zagrywek i sceny z filmów. Postacie w grze również wykonane są w 3D, więc rozgrywka staje się jeszcze bardziej realistyczna.

Zerknij też na recenzję Brunswick Pro Billiards na Xbox One.