superman-gomez

Roberto „Superman” Gomez rządzi w Oklahomie

W Tulsie w stanie Oklahoma podczas inauguracyjnego Diamond Oklahoma Winter Classic Roberto „Superman” Gomez wygrał obydwie konkurencje.

Uroczystości rozpoczęły się 8 marca, a zapoczątkowało je wydarzenie One Pocket, w którym Carlo i Roberto przedzierali się przez swoich przeciwników. Trzy dni akcji sprawiły, że Carlo Biado i Roberto Gomez walczyli o „hot seat”, gdzie Carlo triumfował nad Roberto, wysyłając go do walki z nieustraszonym i doświadczonym Charliem „Hillbilly” Bryantem.

Gomez pokonał Bryanta 4-0, aby w finale zmierzyć się z Black Tiger. Po dłuższym wyścigu Roberto pokonał mistrza świata, Carlo Biado, 5:3, zdobywając tytuł Diamond Winter Classic Pro One Pocket Champion.

Więcej wiadomości ze świata sportu można trafić, odwiedzając encyklopediasportu.pl.

Z kolei na 9 Ball Open Roberto „Superman” Gomez pokonał Aloysiusa Yappa, Robbiego Capito, Chucka Raulstona i Darrena Everetta, zanim zmierzył się z byłym mistrzem świata ESPN, CJ Wileyem. I pomimo że CJ stoczył z Gomezem piekielnie zaciętą walkę, ostatecznie zaliczył porażkę. A to sprawiło, że musiał zmierzyć się z młodym strzelcem z Hongkongu, Robbie Capito.

CJ Wiley walczył jak lew, ale…

Wiley pokonał Capito 9-2 i powrócił do finału, aby zmierzyć się z Gomezem. Potężne rozbicie Wiley’a i jego strategiczna rozgrywka zapewniły mu w potyczce z Gomezem zwycięstwo 11-6. Tym sposobem uzyskał drugą szansę na mistrzostwo.

Niestety pomimo wielkiego serca i wysiłku, jakie Wiley włożył w rozgrywki, nie był w stanie pokonać wczesnej przewagi Gomeza. A jego miejsce na podium zajął zwycięski Roberto „Superman” Gomez, otrzymując tytuł Diamond Oklahoma Winter Classic 9 Ball Champion.