bilard

World Pool Masters 2022

Pole dla World Pool Masters 2022 ukształtowane zostało przez Nineball World Rankings 2022, a więc 24 graczy, którzy dążą do jednej z najbardziej prestiżowych nagród bilardowych, grając w bardzo wymagających warunkach przeciwko jeszcze bardziej wymagającym rywalom.

Najsłynniejszy turniej bilardowy będzie odbywać się w dniach 5-8 maja w Europa Point Sports Complex na Gibraltarze.

Doskonałą rywalizację zapewni tutaj obrońca tytułu, Alexander Kazakis, który zasila pierwsze miejsce rankingu. Natomiast zaraz za nim pojawi się nowo koronowany mistrz świata Shane Van Boening. Warto dodać, że w Nineball World Rankings automatyczne wildcards otrzymało 20 najlepszych graczy. Z kolei pierwsza ósemka nie musiała nawet przechodzić przez eliminacyjny etap turnieju.

A tutaj dowiesz się, czy bilard to bardziej gra klubowa, czy profesjonalna.

Dodatkowe cztery wildcards w rankingu

Do ​rankingu dołączyły też cztery wildcards, w tym dwukrotny mistrz Niels Feijen, który na początku tego roku wygrał European Championship 9-ball. Natomiast Dimitri Jungo ze Szwajcarii zadebiutuje w World Pool Masters po występie na World Pool Championship dla szwajcarskiego kija.

Pozostałe dwie wildcards powędrowały do Hongkongu. Jedną z nich jest wschodząca gwiazda Chin, Lo Ho Sum, który pokonał Davida Alcaide i Eklenta Kaçiego w World Pool Championship. Drugą jest półfinalista World Pool Championship w Kuwejcie, Abdullah Alyousef, który dołączył do rodaka Omara Al-Shaheena.