masters-pool-2022

World Pool Masters powraca na Gibraltar

Matchroom Multi Sport z przyjemnością powraca na gibraltarski stadion Europa Sports Complex – na World Pool Masters 2022. Jest to największy turniej 9-ball, który odbędzie się w dniach 5-8 maja.

20 najlepszych graczy w Nineball World Rankings, wraz z czterema zawodnikami z dzikimi kartami, zmierzy się w jednym z najtrudniejszych wydarzeń sezonu o pulę nagród w wysokości 100 000 USD. Natomiast fani będą mogli oglądać tę akcję na żywo.

W zeszłym roku miłośnicy potyczek bilardowych otrzymali tydzień intensywnej akcji, podczas którego Alexander Kazakis odegrał się za porażkę z 2019 roku, pokonując Shane’a Van Boeninga w oszałamiającym zwycięstwie 9-0.

Najlepsi bilardziści świata w jednym miejscu

Widzowie będą mogli doświadczyć najlepszych graczy, jakich ma do zaoferowania 9-ball, w tym obrońcę tytułu – Kazakisa, czołowego gracza – Albina Ouschana, Shane’a Van Boeninga i zwycięzcę MVP Mosconi Cup – Jaysona Shaw. Jest to już potwierdzony skład.

Emily Frazer, dyrektor zarządzająca Matchroom Multi Sport, powiedziała, że w zeszłym roku – podczas pierwszego od 2019 roku powrotu do Rock – fani stworzyli fantastyczną atmosferę. Z tego względu Matchroom Multi Sport nie może doczekać się współpracy z Ministerstwem Sportu Gibraltaru, aby dostarczyć coś, co okaże się kolejnym ekscytującym tygodniem akcji z tylko jednym zwycięzcą. Dodała, że kieszenie stołów są ciasne, a akcja bardzo dynamiczna – iście kuszące widowisko.

Gibraltar obiecuje spektakularne widowisko przy zielonych stołach

Minister Sportu (Gibraltar), Hon Steven Linares, poinformował, że po raz kolejny z wielką przyjemnością witają World Pool Masters i Matchroom Multi Sport. Widać, że 9-ball rozszerza swój międzynarodowy profil i zyskuje popularność również wśród młodszego pokolenia na Gibraltarze. A wszystko dzięki Matchroom Multi Sport. Gibraltar jest gotowy do zaprezentowania kolejnego wydarzenia na światowym poziomie i obiecuje zapewnić spektakularne widowisko dla wszystkich widzów i graczy.

Te prestiżowe rozgrywki oznaczają, że tylko gracze, którzy znajdują się na szczycie swojej gry, mają szansę na odejście z tytułem WPM. World Pool Masters to jeden z najbardziej elitarnych turniejów w świecie bilarda, w którym w ciągu czterech dni rywalizuje ze sobą 24 najlepszych graczy na świecie.

Sprawdź, co piszemy o grze Carlo Biado.