bilard-news

Mistrz US Open Carlo Biado na drugim miejscu w rankingu WPA 9-ball

Carlo Biado rozpoczyna rok jako drugi na świecie gracz w 9-ball. Obecny mistrz US Open Pool zajmuje drugie miejsce w inauguracyjnym rankingu Nine-Ball World Rankings, który został zatwierdzony przez World Pool-Billiard Association.

Dennis Orcollo jest jedynym Filipińczykiem, który znalazł się w pierwszych 32 miejscach w rankingach, ponieważ zajmuje miejsce 24. Rankingi te będą wykorzystywane do kwalifikacji i udziału w zawodach 9-ball. Natomiast gracze będą gromadzić punkty w zależności od ukończenia poszczególnych ewentów.

Najpierw odbędzie się Derby City Classic w Elizabeth, w stanie Indiana, które będzie trwać od 26 do 29 stycznia.

Wśród najważniejszych tegorocznych wydarzeń bilardowych są:

  • Mistrzostwa Świata w Bilard (kwiecień)
  • UK Open (maj)
  • Puchar Świata w Bilard (czerwiec)
  • Mistrzostwa US Open (październik)

Rankingi zawodników

Pierwsze miejsce zajmuje Austriak Albin Ouschan, który zwyciężył w 2021 World Nine-Ball Championship. Natomiast trzecie miejsce okupuje Hiszpan David Alcaide, a zaraz za nim plasują się Shane Van Boening z USA i Austriak Max Lechner.

W pierwszej dziesiątce znajdują się Aloysius Yapp z Singapuru, Naoyuki Oi z Japonii, Ko Ping Chung z chińskiego Taipei, Wu Jiaqing z Chin i Joshua Filler z Niemiec.

Jak stwierdził prezes Matchroom – Barry Hearn, dokładane są wszelkie starania, aby uczynić bilard głównym sportem na świecie. Przedstawiciele bilardowej społeczności chcą ukazać wszem wobec, jakie korzyści i jak ogromna satysfakcja drzemią w tej wspaniałej, stołowej potyczce.

Z kolei Emily Frazer, dyrektor zarządzająca w Matchroomie, dodała, że gracze wreszcie mają jasny i przejrzysty system wstępu na największe imprezy bilardowe na świecie. Dzięki wsparciu WPA światowe rankingi Nineball są idealną okazją do zgromadzenia całej społeczności bilardowej. Już najwyższy czas, aby w tym sporcie powstała solidna struktura i organizacja.

Po wiadomości z innych dyscyplin sportowych zapraszamy na www.czerwonakartka.pl.