bilard-wiadomosci

Zhao Xintong uważa Tempodrom Berlin za najlepszą halę do snookera

Zhao Xintong oddał hołd niemieckiej hali sportowo-widowiskowej o nazwie Tempodrom Berlin, mówiąc, że jest to najlepsze miejsce do gry w snookera. Xintong wygłosił swoją opinię w sobotnie popołudnie – zaraz przed półfinałem German Masters z Rickym Waldenem. Mistrz Wielkiej Brytanii powiedział, że berlińska arena o pojemności 2 500 miejsc nie ma sobie równych.

Według najwyżej notowanego chińskiego gracza Zhao Xintonga tętniący życiem Tempodrom w Berlinie jest najlepszym miejscem w świecie snookera. Xintong spędził w piątek zaskakująco wygodny wieczór na arenie mieszczącej 2 500 widzów, kończąc próby zdobycia przez Judda Trumpa trzeciego z rzędu tytułu German Masters, wygrywając z nim 5:1.

Rozbicia 57, 57, 59, 58, 52 i 84 sprawiły, że mistrz z Wielkiej Brytanii przeszedł przez rywalizację w wielkim stylu, aby zapewnić sobie w sobotnie popołudnie półfinałowy pojedynek z trzykrotnym zwycięzcą rankingu – Rickym Waldenem.

Bilety na German Masters wyprzedały się błyskawicznie

Na weekend w stolicy Niemiec pojawią się tłumy, ponieważ bilety na to wydarzenie wyprzedały się jak świeże bułeczki. Z kolei Xintong jest bardzo podekscytowany możliwością czerpania przyjemności z zielonego stołu na berlińskiej arenie.

Zhao Xintong oznajmił, iż jest bardzo szczęśliwy, że mógł zagrać w półfinale na najlepszej na świecie arenie do snookera. Dodał również, że ma zamiar dać z siebie wszystko i zaprezentować publice swoje umiejętności na najwyższym poziomie.

Wygranie mistrzostw Wielkiej Brytanii było dla Xintonga bardzo ważne. Jak stwierdził sam zawodnik, jego gra jest dojrzalsza i bardziej stabilna niż w zeszłym roku. Jest teraz pewny siebie i wierzy, że może to osiągnąć.

Na zwycięzcę czeka trofeum i nagroda pieniężna za zdobycie pierwszego miejsca w wysokości 80 000 funtów.

Tutaj możesz się dowiedzieć, jak grać w bilarda na pieniądze.