bilard-domowy

Jak wybrać stół bilardowy do gry w domu

Ludzie grają w bilard w domach i salach bilardowych od wieków. Ta ukochana gra łączy rodziny i przyjaciół, dając wszystkim szansę na koleżeństwo i zabawę. Wiele osób decyduje się także na zakup zestawu do gry w bilard do swojego domowego zacisza. I nie ma znaczenia, że nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią na profesjonalny stół bilardowy. Przy mniejszym metrażu zawsze możemy postawić na bilard w wersji mini. Oto, czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Co wziąć pod uwagę

Domowe stoły bilardowe dostępne są w różnych rozmiarach, cenach i materiałach. Ramy z litego drewna i łupkowe powierzchnie do gry zapewniają najwyższą jakość zabawy i trwałość. Jednak są również najdroższe i najcięższe. Z tego względu producenci oferują też opcje z wysokiej jakości ramami z drewna i metalu oraz powierzchnią do grania stworzoną z płyty MDF lub sklejki.

Należy upewnić się, że na płaskim stole pokrytym filcem wełnianym lub poliestrowym bile toczą się prawidłowo. Wiele stołów ma także wbudowaną funkcję ustawiania poziomu nóg.

Jednak zanim zakupimy pełnowymiarowy stół bilardowy, powinniśmy wcześniej zmierzyć pomieszczenie, w którym zamierzamy go umieścić. Będziemy potrzebować dużo miejsca na stół, a do tego miejsce wokół stołu, aby zachować swobodną mobilność kija.

Poniżej można znaleźć kilka rodzajów stołów bilardowych, które pozwolą cieszyć się grą na zielonym blacie. Niektóre z tych zestawów zadowolą nie tylko dorosłych graczy, ale również tych najmłodszych miłośników bilarda.

Nowoczesny stół bilardowy

Może na początek przedstawmy idealny dodatek do każdego luksusowego pokoju gier, którym jest stół bilardowy Urban od Barrington Billiard. Ten wspaniały stół wykonano z forniru z drewna brzozowego z nogami przypominającymi betonowe podstawy.

Powierzchnia do gry wykonana jest z drewna i pokryta profesjonalnym filcem wełnianym. W zestawie znajdują się niwelatory do nóg, szczotka stołowa, bile, kije i kreda. Faktem jest, że ponad 90 procent recenzentów ocenia go bardzo przychylnie.

Stół bilardowy do gry na zewnątrz

Jeżeli szukamy stołu bilardowego, który uzupełni nasz piękny ogród albo wzbogaci naszą kolekcję gier na świeżym powietrzu, powinniśmy postawić na stół bilardowy Imperial. Warto tu dodać, że wraz z anodowaną aluminiową ramą i nogami oraz wodoodporną tkaniną stół Imperial odporny jest na warunki atmosferyczne.

Wbudowane niwelatory nóg pozwalają ustabilizować stół na dowolnej powierzchni. W zestawie otrzymamy dwa kije, komplet bil, kredę, trójkąt i pokrowiec na stół. Całość jest już w większości zmontowana – wystarczy przykręcić i wypoziomować nogi. Warto też dodać, że stół waży ok. 400 kg. Dlatego przy montażu potrzebnych jest kilka osób, ponieważ po zakończeniu stół należy odwrócić i postawić z powrotem na nogi.

Zestaw do minibilarda dla dzieci i dorosłych

W przypadku, gdy przestrzeń w naszym domu jest na wagę złota, możemy postawić na zestaw do gry w minibilard. Jest to też dobre rozwiązanie, jeśli mamy dzieci, które chcą nauczyć się grać w bilard.

Zestaw od Trademark Games wykonany jest z drewna i pokryty zielonym polem z filcu. W zestawie zakupimy trójkąt, bile, kije i funkcje automatycznego powrotu bil.

Niektórzy gracze uważają, że ten mini stół bilardowy nie reaguje zbyt dobrze na odbicia. Jednak znaczna większość użytkowników jest bardzo zadowolona z zestawu, twierdząc, że jest dobrze wykonany i pozwala na takie wrażenia z gry, jakie uzyskamy, grając na pełnowymiarowym stole.