trzeciak-bilard

Trzeciak powraca do gry podczas eventu Predator Tri-State Tour 8-Ball

Zaledwie trzy lata temu (w lutym 2019 r.) Artur Trzeciak wygrał siedem pojedynków po stronie przegranej w Predator Tri-State Tour. I był świetnie przygotowany na finałowe wyzwanie przeciwko Chrisowi Kempowi, który jest właścicielem Shooter’s Family Billiards, czyli miejsca, gdzie odbywała się cała impreza. Kemp jednak zrezygnował z udziału w finale, tym samym oddając Trzeciakowi swoje pierwsze zwycięstwo w Predator Tri-State.

W miniony weekend (w sobotę, 11 grudnia), również w Shooter’s Family Billiards, Trzeciak po jednej wygranej stanął do walki w finale z Kervensem Francois. Laury zwycięstwa przypadły Trzeciakowi, który pokonał przeciwnika w pojedynku o swój drugi tytuł Predator Tri-State.

Droga Trzeciaka do finału wiodła przez Patricka Meyersa, Qian Chena i Jaya Chiu. Natomiast w półfinale stanął oko w oko z Luisem Jimenezem. W międzyczasie Francois spotkał się z KC Claytonem w półfinale pozostałych zwycięzców.

Trzeciak dominuje nad Jimenezem

Obydwa mecze o awans na gorące krzesło okazały się bardzo angażującym spotkaniem zarówno dla zawodników, jak i pasjonatów bilarda. Trzeciak pokonał Jimeneza 7:6, a Francois pokonał Claytona 5:4. Francois zajął gorące krzesło z wynikiem 5:2 nad Trzeciakiem, oczekując na jego powrót.

Po stronie przegranych Jimenez i Clayton od razu trafili na swoją drugą porażkę z rzędu. Jimenez wybrał Huntera Sullivana, który niedawno odrzucił Buda Robideau i przetrwał pojedynek z Jayem Chiu, zanim pokonał Jimeneza 6:2. Natomiast Clayton zremisował z Rickiem Rodriguezem, który niedawno wyeliminował Thomasa McManamona 5:2 i Ewę Swzed, zanim wyeliminował Claytona.

Trzeciak zwycięzcą finałowego pojedynku z Francois

Sullivan pokonał Rodrigueza 6:2 w kolejnych ćwierćfinałach. Jednakże jego passa po przegranej zakończyła się tym samym rezultatem – z Trzeciakiem w półfinale. Trzeciak w pełni wykorzystał drugą szansę z Francois, pokonując rywala w finale 7:3. Tym sposobem udało mu się zdobyć swój pierwszy tytuł przez rywalizację, wygrywając finał imprezy.

Przedstawiciele eventu podziękowali właścicielowi i personelowi Shooter’s Family Billiards, a także sponsorom: Predator Cues, Ozone Billiards, Sterling Billiards, Kamui, Quick Stik, Bloodworth Ball Cleaner, Joe Romer Trophies, Phil Capelle Publications oraz Pool and Billiards.

Następny przystanek na trasie Predator Tri-State Tour zaplanowano na 18-19 grudnia. Tym razem impreza odbędzie się w Steinway Billiards w Astoria – w nowojorskiej dzielnicy Queens.