bugatti-stol-bilardowy

Bugatti i najdroższy stół bilardowy na świecie

Prestiżowa firma Bugatti stworzyła „samopoziomujący się” stół bilardowy o wartości 217 000 funtów, który pozwala właścicielom superjachtów grać na morzu. Stół wykorzystuje zaawansowaną technologię komputerową, aby zapewnić stabilność powierzchni do gry nawet na najbardziej wzburzonych morzach.

Jednym z zainteresowanych zakupem stołu bilardowego jest szejk Khalifa bin Zayed Al Nahyan, emir Abu Zabi. Ma zamiar zainstalować nową zabawkę na jednym ze swoich jachtów o nazwie Azzam, o długości 180 metrów. Jest to największy jacht na świecie, o wartości 400 milionów funtów.

Francuska firma ma w planach wyprodukować tylko 30 modeli z limitowanej edycji, które mają się wyprzedać w ciągu kilku dni od premiery.

Mieszkający w Londynie broker jachtowy Chris Cecil-Wright powiedział Daily Telegraph, że stół będzie idealnym nabytkiem dla superbogatych. Stwierdził, że ta urocza zabawka jest doskonała dla ludzi, którzy są tak zamożni, że jedyną rzeczą, jaka ogranicza ich w umieszczaniu nowych dekoracji na swoich łodziach, jest ich wyobraźnia.

Dlaczego stół bilardowy Bugatti jest tak wyjątkowy?

Stół Bugatti został wykonany przez hiszpańską firmę specjalizującą się we włóknach węglowych IXO dla lifestylowej kolekcji Bugatti. Rama wykonana jest z tytanu i aluminium, a sam stół spełnia standardy stosowane przez zawodowców na największych turniejach. Stół wykorzystuje też czujnik żyroskopowy, aby wypoziomować powierzchnię gry i dostosować się do ruchów na morzu.

Przedstawiciel Bugatti poinformował, że każda noga stołu może poruszać się niezależnie od pozostałych – tak, aby regulować poziom względem ruchu statku i pozostawać idealnie wypoziomowaną. Zainstalowany w stole system może się wypoziomować w ciągu zaledwie pięciu milisekund, a ruch odbywa się w całkowitej ciszy dzięki bezwibracyjnej regulacji. Co więcej, każdy stół Bugatti wyposażony jest w superlekkie kije bilardowe z włókna węglowego i 13-calowy (33 cm) ekran dotykowy, który pozwala śledzić wyniki rozgrywki.

Pedro Sanchez, dyrektor generalny IXO, oznajmił, że firma dołożyła wszelkich starań, aby stół był niepowtarzalny. Dodał też, że od momentu, gdy jego konstruktorzy zaczęli opracowywać projekt stołu bilardowego Bugatti, wiedzieli, że aby zapewnić unikalność i wyjątkowość produktu, stół musi wyróżniać się we wszystkich dziedzinach. Z tego względu nie pominięto nawet jednego szczegółu.

Dostawy stołów Bugatti rozpoczną się w czerwcu, a kupujący otrzymają zdjęcia swojego stołu w takim stanie, w jakim jest on wykonany przed dostawą.