snooker-mistrzostwa

Największe turnieje snookera

Snooker przeszedł długą drogę, odkąd cieszyło się nim brytyjskie wojsko w Indiach w XIX wieku. Dziś uważany jest za jeden z najbardziej rozrywkowych sportów z ogromnymi nagrodami pieniężnymi dla zwycięzców. Odkryj, jakie są obecnie najlepsze turnieje snookera, czego można się spodziewać i na których graczy należy zwrócić uwagę, bazując na wskazówkach z zakładów snookerowych.

Jakie są największe turnieje snookera

Istnieje wiele wyjątkowych turniejów snookera, które przyciągają najlepszych graczy i tłumy widzów. Aczkolwiek są trzy turnieje, które cieszą się największym zainteresowaniem. Nazywane są Triple Crown (Potrójna Korona).

UK Championship, World Championship i The Invitational Masters uważane są za trzy najbardziej prestiżowe turnieje snookera na świecie. Wygranie wszystkich trzech w całej karierze jest uważane za monumentalny sukces. Jeśli gracz wygra wszystkie trzy, może oznaczyć swoją kamizelkę potrójną koroną podczas zawodów snookera.

W sumie jest 11 zwycięzców Triple Crown Series. Jednak tylko trzem z nich udało się wygrać wszystkie trzy w jednym sezonie.

Ile mogą wygrać gracze w snookera?

Gracze w snookera mogą zgarniać odmieniające życie kwoty, wygrywając turnieje snookerowe. Obecnie istnieje nagroda w wysokości 500 tys. funtów za wygranie Mistrzostw Świata w Snookera. Mistrzostwa Wielkiej Brytanii dają graczom szansę na wygranie 850 tys. funtów. Natomiast China Open staje się coraz bardziej znaczący, ze swoją ogromną nagrodą w wysokości 1 miliona funtów. Warto też zauważyć, że najbardziej szanowanym turniejem nie zawsze jest ten z największą wypłatą dla zwycięzcy.

Dysponowanie tak wysoką nagrodą dla zwycięzcy, a także najwyższą wygraną, tylko zwiększa emocje podczas osobistego udziału w turnieju snookera. I nawet jeśli sam nie możesz uczestniczyć w takim turnieju, możesz nadal wyczuć ogromne napięcie na ekranie telewizora. Ponadto, zawsze możesz cieszyć się obstawianiem snookera online, aby urozmaicić zabawę!

Czego można się spodziewać po kolejnych turniejach snookera?

Rok 2020 był dla snookera dziwnym rokiem, podobnie jak każdy inny profesjonalny sport. Skutki pandemii sprawiły, że niektóre turnieje zostały przełożone albo odwołane. Z kolei najnowsze wiadomości donoszą, że mistrzostwa UK Snooker Championship zostały przeniesione ze swojego zwykłego miejsca w Yorku do Milton Keynes.

Było to częste zjawisko, ponieważ gracze tworzą bezpieczną bańkę, chroniąc się przed wirusem i mieszkając na miejscu w hotelu. Oczywiście żaden fan nie może uczestniczyć w tych wydarzeniach. Jednak organizatorzy rozgrywek mają nadzieję, że normalna gra w końcu zostanie wznowiona. Jednak niektóre turnieje mogą nadal działać z pewnymi ograniczeniami.

Aczkolwiek nie będzie się to przekładać na akcję samej gry, a gracze nadal będą dostarczać wiele emocji i rozrywki, walcząc o zieloną szatę.

Wypatrujcie tych graczy w snookera

Snooker był jednym z najtrudniejszych do przewidzenia sportów, ponieważ jest wielu profesjonalistów, którzy potrafią utrzymać nerwy i wygrywać zawody. Jednym ze sposobów wyłaniania zwycięzców jest zapoznanie się z typami zakładów snookera, które zwykle skupiają się na formie. Forma krótkoterminowa jest dobrym wskaźnikiem, a patrzenie na to, kto wygrał tydzień wcześniej, jest jedną ze strategii. Inną strategią jest spojrzenie na dłuższe okresy i średnie zarobki graczy. Na przykład, w ciągu ostatnich 12 miesięcy trzech graczy wygrało znacznie więcej niż jakikolwiek inny gracz. Judd Trump jest teraz na czele z rocznym przychodem turniejowym przekraczającym 1 milion funtów, podczas gdy The Rocket i Neil Robertson zajmują odpowiednio drugie i trzecie miejsce na listach zarobków za ostatni rok.