Snooker Plus

Jak nietrudno zauważyć, sporty przechodzą różne modyfikacje. Można powiedzieć, że prędzej czy później wszystko potrzebuje świeżości. Na dobrą sprawę jest to coś, co widać nie tylko przy sporcie – czy nie jest tak, że pewne propozycje przyciągają tylko ze względu na to, że chodzi o nowość?

To, czy nowość stale będzie cieszyć się sporą popularnością to już inna sprawa. Świetnym przykładem jest Snooker Plus, Snooker Plus to rozgrywka, o której pewnie słyszało niewiele osób. Jest to rozgrywka, która się nie przyjęła wśród zawodowców, ale jak wiadomo, ludzie mają różne gusta – kto wie, może mowa o czymś, co Cię zainteresuje?

Snooker Plus – o co chodzi?

Zacznijmy może od tego, że powstanie tej gry można datować na 1959 rok. Popularyzacja gry nastąpiła 26 października 1959 roku. Co ciekawe, za pomysł odpowiada były Mistrz Świata, Joe Davis.

Joe Davis specjalnie nie kombinował, rozgrywka opiera się na wprowadzeniu dwóch dodatkowych bil – bili pomarańczowej i fioletowej. Wartość bili pomarańczowej to 8 punktów, natomiast bili fioletowej to 10 punktów. Dodanie tych bil sprawiło, że w Snookerze Plus maksymalny break to 210. Davis uważał, że dodatkowe dwie bile przełożą się na większą widownię. Delikatnie mówiąc, jego zdanie nie zostało podzielone.

Niektórzy mogą powiedzieć, że Davis specjalnie nie wysilał się nad uatrakcyjnieniem gry. Jest to coś, z czym trudno się nie zgodzić, ale może Davis uważał, że Snooker potrzebuje dodatkowych bil? Zresztą wskazówką jest nazwa pomysłu – Snooker Plus to podkreślenie, że gra daje więcej możliwości niż tradycyjna rozgrywka.