Jak uatrakcyjnić snookera?

Zastanawiasz się nad tym, co należy zrobić, żeby snooker stał się bardziej atrakcyjną rozgrywką? Można przypuszczać, że jest to temat, który interesuje wiele osób. Po pewnym czasie może pojawić się chęć zmian, a jednocześnie wprowadzenie zmian nie jest proste. Stworzenie czegoś nowego jest stosunkowo łatwe, ale nowe zasady muszą wzbudzić zainteresowanie (i tu pojawia się spora trudność).

6-red snooker

O próbach uatrakcyjnienia snookera można by mówić bardzo długo. Nie będziemy jednak skupiać się na różnych próbach, skupimy się tylko na jednej – czy wiesz, czym jest 6-red snooker?

Czasem jest tak, że pewnych spraw bardzo łatwo się domyślić i wspomniana rozgrywka jest tego świetnym przykładem. 6-red snooker to nic innego jak snooker, w przypadku którego mamy zaledwie 6 czerwonych bil.

Skupiając się już na zasadach, czerwone bile należy ułożyć w postaci trójkąta, natomiast pozostałe ustawia się na stole zgodnie z przypisanymi punktami. O bili zagrywającej nie ma nawet, co mówić, maksymalny break maksymalny to 75.

Co sądzisz o snookerze na sześciu czerwonych? Czy jest to gra, która Cię interesuje?

Mistrzostwa Świata

Warto również podkreślić, że od 2008 roku mamy Mistrzostwa Świata w snookerze na sześciu czerwonych. Niemniej jednak forma wyłaniania najlepszej osoby nie wszystkim może przypadać do gustu – chodzi o turniej, na który obowiązują zaproszenia. Oczywiście jest to turniej nierankingowy.

W ciągu jedenastu edycji (lata 2008-2019, wyjątkiem 2011 rok) dwóch snookerzystów wygrało dwukrotnie – byli to Mark Davis i Stephen Maguire. Stephen Maguire to dodatkowo ostatni Mistrz Świata.