8ball-poll8ball-poll

8 Ball Pool w Księdze Rekordów Guinnessa

Pewnie każdy, kto odwiedza sklep z aplikacjami do swojego smartfona, zetknął się z tytułem 8 Ball Pool. Uwielbiana od lat gra 8 Ball Pool pojawiła się na rynku w październiku 2010 roku w ramach Miniclip. Rozpoczęła swoje życie jako gra Flash, a potem została wrzucona do sektora mobilnego. Natomiast od 2014 roku odnosi sukcesy za sukcesem.

Opublikowana w 2013 roku na urządzenia mobilne 8 Ball Pool od 2014 roku jest najczęściej pobieraną mobilną grą bilardową. Mało tego, jej sukces okazał się tak ogromny, że gra otrzymała wyróżnienie „Najbardziej pobieranej mobilnej gry bilardowej”, tym samym wpisując się do Księgi Rekordów Guinnessa.

Co sekundę wybijanych jest 4000 bil

Według udostępnionych danych 8 Ball Pool ma na koncie ponad 800 mln pobrań. Ta numer jeden zabawa bilardowa w Miniclip obejmuje ponad 260 milionów godzin rozgrywki miesięcznie. W przeliczeniu: 4000 bil ląduje w kieszeniach w każdej sekundzie. Nic więc dziwnego, że gra zdetronizowała nawet takich gigantów jak Candy Crush Saga i Pokemon GO.

Sędzia Rekordów Świata Guinnessa, Richard Stenning, stwierdził w swoim oświadczeniu, że wpisanie się do Księgi Rekordów Świata nie jest łatwym zadaniem. Jednak patrząc na tak ogromny sukces gry, była to tylko kwestia czasu.

A jeżeli masz zamiar skorzystać z tej rozgrywki, ale za bardzo nie wiesz, jak zacząć, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, jak grać w 8 Ball Pool.