bilard-xbox

Brunswick Pro Billiards na Xbox One – recenzja

Witamy w intensywnym, precyzyjnym, wciągającym i ekscytującym świecie Brunswick Pro Billiards. Opracowana i opublikowana przez FarSight Studios gra Brunswick Pro Billiards przedstawia nam dość efektowną i wizualnie satysfakcjonującą strefę, w której mamy okazję rywalizować ze sztuczną inteligencją, graczami online i przyjaciółmi, aby sprawdzić, kto tak naprawdę jest królem zielonego stołu.

Faktem jest, że gra ma znacznie więcej do zaoferowania niż to, co można dostrzec na powierzchni. Jednak ma również swoje wady i zalety. Dlatego za moment przyjrzymy się bliżej, co takiego Brunswick Pro Billiards skrywa w swoich sześciu kieszeniach.

Grafika i dźwięk Brunswick Pro Billiards

Może zacznijmy od omówienia prezentacji i aktualizacji Brunswick Pro Billiards. Jeśli chodzi o bilard, nie ma zbyt wielu elementów, o których można by się rozpisywać. Aczkolwiek, trzeba przyznać, że w tej grze wszystko wygląda bardzo przyjemnie – od stołu bilardowego i kolorowych bili, przez różne pomoce i wskazówki, aż do drobiazgowo zaprojektowanego pokoju do gry. Wszystko tutaj zostało wykonane tak, aby wyglądało niezwykle realistycznie i było smacznym kąskiem dla naszych oczu.

Nieco inaczej wygląda sprawa z dźwiękiem, dlatego musimy zaznaczyć tu pewne plusy i minusy. Podczas rywalizacji na zielonym stole dobrze jest słyszeć w tle muzykę, która będzie nas motywować do dalszej rozgrywki i tworzyć nastrojową atmosferę. Niestety w tej grze zabrakło tego szczegółu. Podczas rozgrywek panuje w pewnym sensie dźwiękowy chaos, który skutecznie zaniża poziom zabawy.

Oczywiście dźwięk uderzanych bili od zawsze był zawsze satysfakcjonujący. I w tej grze jest taki, jaki być powinien. Jednakże, jeśli chodzi o ścieżkę dźwiękową, jest zbyt dynamiczna i bardziej przypomina muzykę z gier wrestlingowych. Powinna być nieco bardziej stonowana.

Tryby rozgrywki w Brunswick Pro Billiards

Brunswick Pro Billiards zawiera trzy tryby – 8 Ball, 9 Ball (obydwa mają opcje online, lokalne i treningowe) oraz wyzwania. Ku naszemu rozczarowaniu nie ma tutaj trybu dla jednego gracza z powodu skrajnego braku bazy graczy online. Jest to niezadowalające do tego stopnia, że zazwyczaj trzeba czekać w nieskończoność. I z reguły kończy się to tak, że musimy zdecydować się na grę lokalną lub ćwiczenia bilardowe.

Tym sposobem, jeśli nie mamy krewnych lub przyjaciół, z którymi możemy sobie zagrać, ​​wówczas tryb ten staje się całkowicie bezużyteczny. W takim wypadku jesteśmy skazani głównie na ćwiczenia bilardowe, co znacznie sprowadza w dół naszą satysfakcję.

Oczywiście jest jeszcze jedna opcja – wyzwania. Praktycznie jest to jedyny sposób na grę w pojedynkę, tylko że nie jest to tradycyjna potyczka bilardowa. Zamiast tego jesteśmy zmuszeni stawić czoła wyzwaniom, takim jak walka z czasem, pasjanse z 9 bilami albo uderzenia w bile. Wielka szkoda, że nie ma tutaj AI, z którą moglibyśmy się zmierzyć.

Dodatkowe opcje Brunswick Pro Billiards

W menu głównym znajdziemy też kategorię sklepową. W tym miejscu będziemy wydawać nasze „brunswickowe pieniądze”, aby kupować lepsze kije (różne kije – różne statystyki), a także różne kolory stołów i bili, jeżeli mamy ochotę na bardziej spersonalizowaną rozgrywkę. A biorąc pod uwagę, że większość osiągnięć opiera się również na posiadaniu różnych stołów, wnoszą one do gry coś więcej niż tylko ładny wygląd.

Werdykt?

Jeżeli jesteśmy fanem potyczek bilardowych w cyfrowym świecie, gra może przypaść nam do gustu głównie od strony wizualnej. Jednak deweloperzy mogliby pomyśleć nad aktualizacją i wprowadzeniem nieco większego zróżnicowania w trybach rozgrywki.

Chcesz dowiedzieć się więcej o innych rodzajach symulatorów? Sprawdź https://gameclash.pl/gry-symulatory/.