me-bilard

Finlandia gospodarzem Mistrzostw Europy Dynamic Billard w 2023 roku

Dynamiczne Mistrzostwa Europy Dynamic Billard 2023 odbędą się w Tampere na południu Finlandii. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy, które odbyły się w Turcji, prezes Fińskiej Federacji Bilardowej – Joni Ahola podpisał kontrakt na zorganizowanie Dynamicznych Mistrzostw Europy w Bilard w 2023 roku dla mężczyzn, kobiet, osób poniżej 23 roku życia i zawodników na wózkach inwalidzkich. Wydarzenie odbędzie się w Tampere Exhibition and Sports Centre w maju 2023 roku.

Prezes Fińskiej Federacji Joni Ahola powiedział, iż jest bardzo podekscytowany, że Finlandia dostała kolejną szansę na zorganizowanie Mistrzostw Europy po tym, jak Covid-19 zmusił kraj do odwołania imprezy w 2020 roku.

Stwierdził też, że rok 2023 jest wyjątkowy, ponieważ w maju Fińska Federacja Bilardowa kończy 50 lat. Z tego względu jest to idealna pora na Mistrzostwa Europy. Na koniec Joni Ahola dodał, iż jest przekonany, że razem z EPBF uda się stworzyć naprawdę wspaniałe wydarzenie w Tampere.

Prezes EPBF Gre Leenders oznajmił, iż po odwołaniu w 2020 roku cieszy się, że udało się dojść do porozumienia z Fińską Federacją Bilardową w sprawie flagowego wydarzenia EPBF – Mistrzostw Europy Dynamic Billard 2023 dla mężczyzn, kobiet, osób poniżej 23 roku życia i zawodników na wózkach inwalidzkich.

  1. urodziny Fińskiej Federacji Bilardowej

Faktem jest, że w 2023 roku Fińska Federacja Bilardowa świętuje też swoje 50. urodziny. A to czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową. Miasto Tampere jest dobrze znane w świecie sportu z wielu rozmaitych wydarzeń i doskonałego klimatu sportowego, jaki oferuje.

Jest to wspaniała perspektywa dla sportowców, aby mogli gościć w tym popularnym „mieście sportu”. Gre Leenders podziękował także Fińskiej Federacji Bilardowej za zaufanie do EPBF i złożył najlepsze życzenia w przygotowaniach do tego wydarzenia.

David Morris przyjemnie wspomina pobyt w Tampere

Finlandia nie jest obca organizacji Mistrzostw Europy. Po rozegraniu wszystkich kategorii na przestrzeni lat Mistrzostwa Europy ponownie odwiedzają miasto Tampere, w którym mieszkał kiedyś prezes IBPF David Morris.

David Morris wyznał, że przez jakiś czas mieszkał w Tampere, gdzie poznał też kilku dobrych przyjaciół. Cieszył się, że może wrócić do miasta, ponieważ w przeszłości doświadczył tam kilka pamiętnych sytuacji. Morris uważa, że miasto Tampere zawsze wspierało sport w każdej formie i fantastycznie jest ponownie zaangażować je w Federację i wydarzenia sportowe.

Impreza odbędzie się w maju 2023 roku w Tampere Exhibition and Sports Centre, a jej gospodarzem jest Fińska Federacja Bilardowa (SBIL) – wspierana jest przez miasto Tampere.