Mark Selby — kim jest zwycięzca Mistrzostw Świata w snookerze?

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w snookerze zwycięzcą został Mark Selby — po raz czwarty w całej swojej dotychczasowej karierze. Jednocześnie zajął drugie miejsce w rankingu snookera. Postanowiliśmy dowiedzieć się więcej na temat tego doskonałego gracza!

Czterokrotny mistrz świata w snookerze — Mark Selby

38-letni Mark podczas Mistrzostw Świata 2021 zdobył kolejny zaszczytny tytuł mistrza w snookerze. Mark Selby zwyciężył w grze z innym doskonałym graczem — Shaunem Murphy. Obecnie jest jednym z najlepszych graczy w snookera w historii tej dyscypliny. To czwarte już zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w snookerze, które odbywają się każdego roku. Poprzednie wygrane przypadły w udziale Markowi w latach 2014, 2016 i 2017. Oprócz tak spektakularnych zwycięstw Selby może pochwalić się znakomitymi wynikami niemal w każdej rozgrywce, w jakiej bierze udział. W końcu jest prawdziwym zawodowcem!

Mistrz świata w snookerze jest Anglikiem i wygląda na to, że snookera ma we krwi. Warto wspomnieć, że Selby jest także mistrzem breaków stupunktowych, których ma na swoim koncie aż 693 breaki, dzięki czemu znajduje się pod tym względem na 6 miejscu. Wiele wskazuje na to, że w przyszłości może wspiąć się jeszcze wyżej w wynikach.

Mark Selby prywatnie

Dzisiejszy mistrz świata w snookerze przejawiał niezwykły talent do tej gry już od najmłodszych lat. Jako dzieciak grał tak dobrze, że stali bywalcy klubów bilardowych odmawiali wspólnych rozgrywek. Było im po prostu głupio, że ciągle przegrywają z podrostkiem. W efekcie młodemu Markowi zabroniono pojawiać się w miejskim klubie, argumentując to zbyt młodym wiekiem chłopaka. Cóż, szkoda, że zorientowali się dopiero po wielu przegranych stałych graczy.

Mark Selby zaczął profesjonalnie grać w snookera od 1999 roku, jednak pierwsze sukcesy przyszły dopiero kilka lat później. Na taki sukces warto dłużej poczekać, prawda?

Prywatnie Mark Selby jest mężem Victorii Leighton, z którą ma córeczkę. Dziewczynka przyszła na świat w 2014 roku, a więc tuż przed największymi sukcesami ojca.