Znamy już wyniki losowania eliminacji do mistrzostwa świata w snookera 2021! 

Poznane w mijającym tygodniu wyniki losowania związanych eliminacjami do mistrzostw świata w snookerze, które odbędą się już w kwietniu i maju. Zgodnie z losowaniem okazuje się, że już w pierwszej rundzie zmierzą się prawdziwi weterani tego sporu. To właśnie na tym etapie ujrzymy starcie Stephena Hendry’ego z Jimmym Whitem. To właśnie tych dwóch zawodników już czterokrotnie stanęli naprzeciw siebie w finale turnieju w latach 90. XX wieku.

Weterani snookera

Z pewnością interesujące widowisko dodatkowo podkręca fakt, że pochodzący ze Szkocji Hendry uznawany jest za najbardziej utytułowanego snokerzystę na globie. Nic dziwnego, wszakże wszedł on w posiadanie aż siedmiu tytułów mistrza świata. Co więcej, nie tak dawno temu wrócił on do snookera, choć miał on niemal 10 lat przerwy. 52-letni Szkot przegrał z Matthew Seltem podczas turnieju Gibraltar Open, ale w starciu zaliczył niezwykle wysokiego brejka. Sam Hendry podkreśla, że jego celem jest dobicie przynajmniej do 800 brejków w karierze. Jak się okazuje, istnieje duża szansa na to, że faktycznie zdoła to uczynić, ponieważ obecnie może poszczycić się tym, że na swoim koncie posiada już 776. „setek”.  Tym bardziej, można się spodziewać, że zrobi wszystko, aby wygrać z White’em.

Nadchodzą wielkie kwalifikacje i wielki turniej

Losowanie pokazało, że Hendry zmierzy się z White’em już na etapie kwalifikacji. Ten zaskakujący wynik oznacza, że zawodnicy ponownie sprawdzą, który z nich jest lepszy. Zarówno Hendry, jak i White muszą wygrać cztery mecze, aby zakwalifikować się  do głównego turnieju. Tym bardziej, obaj postawią mocno na kwalifikacje do mistrzostw świata, które odbywać się będą w tym roku w dniach od 7 do 14 kwietnia. Zwycięzcy tego etapu zawalczą we właściwych zawodach, które odbędą się w Crucible Theatre w Sheffield w dniach od 17 kwietnia aż do 3 maja. Nadchodzące zmagania oglądać będzie po 300 kibiców na sesję, co wynikać ma z ograniczeń związanych z pandemią. Same Mistrzostwa Świata w snookerze od 17 kwietnia do 3 maja będzie można oglądać w Eurosport Playerze oraz w Eurosporcie.

1 komentarz w temacie “Znamy już wyniki losowania eliminacji do mistrzostwa świata w snookera 2021! 

  1. Hendry to jest prawdziwy prze kot 🙂 podziw dla niego od wielu lat

Komentowanie wyłączone