Mistrz Konrad Juszczyszyn – pierwsze mistrzostwo kraju zawodnika

Dwudziestosiedmioletni zawodnik Konrad Juszczyszyn w finałowym pojedynku Mistrzostw Polski w Snookera pokonał Grzegorza Biernadskiego. Dla Juszczyszyna to niezwykłe wydarzenie, ponieważ to jego pierwsze mistrzostwo przy dwunastostopowym stole do snookera. Wcześniej jednak mogliśmy podziwiać zawodnika przy karambolu, czy pool bilardzie, gdzie również odnosił liczne sukcesy.

Niezwykłe zwroty akcji 

Mistrzostwa Polski obfitowały w niezwykłe rozegrania oraz niespodziewane zwroty akcji. Konrad Juszczyszyn wygrał w finale z Grzegorzem Biernadskim sześć do trzech. Zanim to jednak się stało, kibice mogli podziwiać niezwykły półfinał, którego wynik również nie był od początku oczywisty. Wówczas zmierzyli się ze sobą Antoni Kowalski oraz Michał Baranowski. Ubiegłoroczni finaliści czempionatu rozegrali niezwykłą partię. Michał Baranowski przegrał jednak z Grzegorzem Biernadskim w następnym zagraniu, a Antoni Kowalski był dużo słabszy od Konrada Juszczyszyna. Te zdarzenia doprowadziły do spotkania sie dwóch panów w finale.

Zawodnik pool bilarda, Mistrzem Polski w Snookera

Wynik Mistrzostw Polski był nie lada zaskoczeniem dla wszystkich fanów i pasjonatów snookera. Jeden z poczytnych blogów na temat snookera na swoich mediach społecznościowych nie krył radości ze zwycięstwa Konrada Juszczyszyna, ale także zaskoczenia. Blog Snookerowy ogłosił wówczas, że Mistrzem Polski został Juszczyszyn, a także podkreślił, że zawodnik pool bilarda, który zdobył mistrzostwo kraju w snookerze to coś z pewnością nieprawdopodobnego. Jednocześnie przekazał zawodnikowi uznanie i brawa. 

Pięć brejków stupunktowych

Spotkanie obfitowało w niezwykłe zagrania. Podczas całej rywalizacji zawodnikom udało się wbić aż pięć brejków stupunktowych. Warto podkreślić, że jeden z nich, najwyższy należy do Baranowskiego, który zapewnił kibicom możliwość oglądania gry, na najwyższym poziomie w półfinałowych rozgrywkach. Jako jedyny bowiem ma na swoim koncie aż dwie setki. Z pewnością fani sportu zapamiętają te mistrzostwa na długo.