BetVictor Gibraltar Open 2021

W pierwszym tygodniu marca mają miejsce kolejne rankingowe zawody w sezonie 2020/2021. Gibraltar Open to profesjonalny turniej snookera zawsze odbywający się na przełomie lutego i marca. Miejsce, w którym się rozgrywa, znane jest wszystkim doskonale, to angielska Marshall Arena w Milton Keynes. Obecnie odbywa się tam dwunaste wydarzenie rankingowe sezonu snookerowego 2020/2021 oraz szóste i ostatnie wydarzenie w European Series BetVictor. 

W świecie snookera nie wieje nudą

Wraz z kolejnymi rozgrywkami zbliżają się kwietniowe mecze, a to one są najciekawsze i najwięcej warte uwagi. Kwiecień otwierają kwalifikacje do mistrzostw świata, a następnie przyjdzie czas na rywalizację w snookerowym czempionacie. Zawodnicy biorący udział w ostatnich rozgrywkach, mają bardzo dużą szansę na wyszlifowanie formy. Gibraltar Open jest ostatnim turniejem cyklu BetVictor European Series. W jego skład wchodzą również German Masters, Shoot Out, European Masters, Championship League i Welsh Open. Zwycięzca specjalnej listy rankingowej otrzyma bonus w postaci 150 tysięcy funtów. Łączna pula nagród wynosi 251 tysięcy funtów, z czego 50 tysięcy trafi na konto triumfatora. 

Szósta odsłona Gibraltar Open

Wydarzenie jest szóstą odsłoną turnieju Gibraltar Open (czasami nazywany jest BetVictor Gibraltar Open w celach sponsorskich). Turniej pierwszy raz odbył się w 2015 roku. Corocznie organizowany jest przez World Professional Billiards and Snooker Association, a sponsorowany przez BetVictor. W tym roku broniącym tytułu jest Judd Trump, który pokonał Kyrena Wilsona 4:3 w finale odbywającym się w sezonie 2019/2020. W turniejach rangi Gibraltar Open obrona tytułu mistrzowskiego jest bardzo trudna. Wszystkie spotkania rozgrywane są do czterech frejmów, więc miejsca na pomyłki jest bardzo mało. Co więcej, do rozgrywek powrócił siedmiokrotny mistrz świata Stephen Hendry. Początkowo przeszedł na emeryturę w 2012 roku. W tym postanowił wrócić. Niestety już w pierwszej rundzie przegrał 4:1 z Matthew Seltem. Ponadto na Gibraltar Open pojawili się najlepsi z najlepszych, czyli tegoroczny mistrz świata Ronnie O’Sullivan, John Higgins, Mark Selby, Neil Robertson, czy Ding Junhui.