Cazoo Players Championship 2021 wyłonił 4 półfinalistów! 

W dniach 22.02.-28.02.2021 rozgrywane są jedne z najpopularniejszych snookerowych turniejów o nazwie Cazoo Players Championships 2021. Jest to już jedenasty rankingowy turniej odbywający się od 2011 roku. Wydarzenie rozgrywa się w angielskiej Mashall Arena w Milton Keynes. Rywalizuje ze sobą 16 zawodników, którzy w bieżącym sezonie zarobili najwięcej. Zwycięzca otrzyma 125 000 funtów. 

Historia rozgrywek

Dwa lata temu rozgrywki odbywały się w Preston, a rok wcześniej w Llandudno-walijskim miasteczku. W roku 2020 turniej zdążył się odbyć przed koronawirusem, a uczestnicy mogli jeszcze swobodnie podróżować. Wygranym był wtedy Anglik Judd Trump, który ponownie wrócił, aby bronić swojego tytułu. Obecnie poprzez ograniczenia w podróżowaniu uczestnicy rozegrają turniej w dobrze znanym im miejscu, czyli w Milton Keynes. Pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku, a tegoroczne są jedenastymi w historii snookera. Przez pierwsze lata rozgrywki miały nieco inny charakter, nazywane były Players Championship, a udział brali w nich najlepsi zawodnicy European i Asian Tour. Obecnie turniej zmienił nazwę i format rozgrywek. W tym momencie organizatorzy skupiają się na jednorocznych rankingach, a do rywalizacji może przystąpić 16 najlepszych zawodników. Pod kątem wysokości nagrody pieniężnej i prestiżu, turniej jest 4 największym wydarzeniem rozgrywającym się na terenie Wielkiej Brytanii. Przed nim są Mistrzostwa Świata, UK Championship i Coral Tour Championship. 

Wyłoniono półfinalistów

W dniu 27 lutego wyłoniono czterech półfinalistów, którzy wezmą udział w finałach. Do przedostatniej rundy dotarli Ronnie O’Sullivan, który wygrał 6:1 z Jackiem Lisowskim. Należy przypomnieć, że Ronnie jest sześciokrotnym mistrzem świata. Ponadto do półfinałów przeszli Barry Hawkins z wynikiem 6:2, walczył ze Stuartem Binghamem, Kyren Wilson 6:2 przeciwko Neil Robertson i John Higgins z wysokim wynikiem 6:0. Każdy z meczów był niezwykle efektywny, a brawa należą się zwycięzcom. Ronnie O’Sullivan zagrał świetny mecz, 

Kyren Wilson pokazała niezwykle dobrą formę, John Higgins rozegrał najbardziej jednostronny mecz ze wszystkich, choć było tam sporo brejków, z kolei najmniej fascynującym był mecz Stuarta Binghama z Barrym Hawkinsem.