Rekordy Mistrzostw Świata

Co się zazwyczaj pamięta z Mistrzostw Świata? Wydaje się, że w tej sytuacji możliwa jest tylko jedna odpowiedź – mistrza. To zrozumiałe, ale każdy turniej może wiązać się z ciekawymi historiami.

Rekordy Mistrzostw Świata

Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na niektóre rekordy Mistrzostw Świata – czy zdarzyło Ci się wyczekiwać końca partii? Czasem może zdarzyć się tak, że spotkanie jest zwyczajnie nudne i sympatia do dyscypliny nie ma nic do tego. Ponadto pytanie ma związek z jednym rekordem – najdłuższy pojedynczy frame trwał 79 minut i 31 sekund (Gary Wilson kontra Luca Brecel). Co więcej, chodzi o starcie z ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. Skoro już jesteśmy przy rekordowo długich starciach, najdłuższy pojedynek trwał 799 minut i 40 sekund (Dennis Taylor kontra Terry Griffiths).

Dla równowagi coś bardziej dynamicznego, czy jesteś w stanie wyobrazić sobie maksymalny break w czasie 5 minut i 8 sekund? Tak przedstawia się rekord MŚ, rekord ten należy do Ronniego O’Sullivana. Najkrótszy mecz trwał z kolei 167 minut i 33 sekundy (Ronnie O’Sullivan kontra Tony Drago). Warto przy okazji zadać sobie pytanie, jak duże znaczenie ma wiek?

Kiedy spojrzy się na najstarszego zwycięzcę MŚ, można pomyśleć, że wiek jest bez znaczenia – Ray Reardon zdobył tytuł, mając 45 lat i 203 dni. Najstarszy finalista to Fred Davis – w dniu finału około 53 lata. Z kolei najmłodszy zwycięzca to Stephen Hendry – siedmiokrotny Mistrz Świata w dniu pierwszej wygranej miał 21 lat i 106 dni.

To oczywiście tylko niektóre rekordy. Jeżeli chcesz poznać pozostałe, nie pozostaje nic innego jak zapoznanie się z historią najważniejszej snookerowej imprezy.