Snookerowe ciekawostki

Ze światem snookera (jak ze wszystkim zresztą) wiążą się pewne ciekawostki. Niektóre informacje mogą okazać się bardzo zaskakujące.

Snookerowe ciekawostki

Na wstępie należy podkreślić, że jest to temat, który został już poniekąd poruszony. Przykładem jest choćby break maksymalny, można przypuszczać, że według wielu osób break maksymalny wynosi 147, a to nie do końca prawda. Maksymalny break to 147, jak i 155. Jest to związane, z tym że 155 punktów można zdobyć niezwykle rzadko. Zresztą wystarczy powiedzieć, że w oficjalnych zawodach nikomu nie udało się dokonać tej sztuki.

To teraz o czymś, czego nie było – czy wiesz, co się stało na konferencji prasowej po finale Mistrzostw Świata 2018? Na konferencji mogliśmy oglądać zwycięzcę, który przyszedł w samym ręczniku (tym zwycięzcą był Mark Williams). Cała sytuacja była efektem złożonej obietnicy – Mark Williams obiecał, że w razie zwycięstwa przyjdzie na konferencję prasową w samym ręczniku. To, czy obietnica była zbyt pochopna, to już można sobie samodzielnie ocenić. Oczywiście wypada też docenić dotrzymanie słowa, zawodnik raczej nie czuł się komfortowo.

Jak sądzisz, jaką nagrodę otrzymał zwycięzca pierwszych Mistrzostw Świata? Zwycięzca pierwszych Mistrzostw Świata (Joe Davis) wygrał 6 funtów i 10 szylingów. Brzmi dziwnie, ale trzeba wziąć pod uwagę długą historię – pierwsze Mistrzostwa Świata zaczęły się w listopadzie 1926 roku. Nawiasem mówiąc, pierwsze Mistrzostwa Świata w piłce nożnej (o popularności piłki nożnej chyba nie ma, co mówić) miały miejsce ponad 3 lata później.

Jeżeli zainteresowały Cię snookerowe ciekawostki, najwyższa pora zapoznać się z historią dyscypliny. Snooker może wydawać się nudny, a fakty są takie, że w Snookerze może wydarzyć się wiele.