snooker

5 profesjonalnych porad dla graczy w snookera

Snooker to popularna gra, w której bierze udział dwóch graczy korzystających ze stołu do snookera. I nawet jeśli nigdy nie graliśmy w tę grę, prawdopodobnie kojarzymy tę dyscyplinę. Podobne doświadczenia oferuje tutaj bilard. Jednak w dalszym ciągu rozgrywki te dość znacznie się od siebie różnią.

Jeśli chcemy nauczyć się grać w snookera jak mistrz, zacznijmy od studiowania poniższych trików i wskazówek.

Sprawdźmy swoją postawę

Bardzo ważne jest, aby przyjąć odpowiednią pozycję podczas gry w snookera. Jeśli jesteśmy praworęczni, wyprostujmy prawą nogę i zegnijmy lewe kolano, aby opuścić ramię i pochylić się nad kijem. Tym sposobem zbliżymy się do linii strzału i zapewnimy sobie najlepszą celność.

Prawidłowy chwyt kija

Nasz chwyt powinien być wystarczająco rozluźniony, aby za naszym strzałem nie podążyła niepożądana siła. Tylko nie trzymajmy go zbyt luźno, bo całkowicie stracimy kontrolę nad strzałem.

A jeżeli zamiast grać w snooker, czy bilarda, wolisz obstawiać zakłady z tej dyscypliny, zapoznaj się z poradami na temat obstawiania zakładów bilardowych.

Doskonalmy swój mostek

Ażeby uzyskać dobre uderzenie, mostek musi mieć podstawę solidną, a jednocześnie na tyle luźną, aby kij poruszał się płynnie. Mostek otwarty jest najbardziej popularny do wykonywania różnych rodzajów uderzeń – zarówno przy pomocy zgiętych, jak i prostych palców.

Pauza przed cofnięciem kija i przed oddaniem uderzenia

Ważne jest, aby zrobić jedną pauzę przed cofnięciem kija i drugą przed oddaniem uderzenia. Pozwala nam to ocenić, czy jesteśmy we właściwej pozycji, zanim przejdziemy dalej i zoptymalizujemy swoje szanse na wbicie bili.

Usztywnijmy swoje ciało

Kiedy poruszamy kijem, aby oddać strzał, nasza ręka jest jedyną częścią ciała, która powinna się poruszać. Wszystko inne – mostek, biodra, stopy i głowa – powinny pozostać nieruchome. W przeciwnym razie zwiększa się ryzyko nieudanego strzału.